Podstawowe informacje o szkoleniu
Terminy i miejsca szkoleń
SZKOLENIE ON-LINE – 3 spotkania po 4 godziny
2.07.2025 – 9.07.2025 – 16.07.2025
Oferta szkolenia do pobrania
Uczestnicy szkolenia
Szkolenie przeznaczone dla pracowników instytucji odpowiedzialnych za wdrażanie programów europejskich oraz organizacji realizujących projekty – beneficjentów.
Szkolenie będzie przydatne dla obecnej jaki i przyszłej kadry kierowniczej, która chce rozwijać swoje kompetencje, w szczególności dla liderów zespołów.
Wykładowca
praktyk, przez 25 lat związany z samorządem (do 2019 roku dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego), odpowiedzialny za wdrażanie Regionalnych Programów Operacyjnych, Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich, Programu Banku Światowego PAOW, posiada doświadczenie w zarządzaniu projektami i dużymi zespołami, zaangażowany w przedsięwzięcia m.in. z zakresu: rozwoju zasobów ludzkich, zarządzania w administracji, zarządzania jakością, budowania kompetencji i potencjału instytucjonalnego, uczenia się organizacji, energii odnawialnej, strategicznego zarządzania rozwojem, ekspert w projektach międzynarodowych, prowadzi warsztaty dla samorządów, NGO’s, trener, przedsiębiorca, wykładowca akademicki Uniwersytet Ignatianum w Krakowie oraz m.in. UEK, UJ, doktor ekonomii w dziedzinie zarządzania.
Forma szkolenia
szkolenie warsztatowe on-line w wymiarze 12 godzin szkoleniowych podzielonych na 3 dni – spotkania odbywają się co tydzień w krótkich modułach. Rozwiązanie to nie dezorganizuje pracy, pozwala także lepiej skoncentrować się na szkoleniu.
Każdy dzień (moduł) szkoleniowy obejmuje 4 x 45 min. od 9.00 do 12.15.
Moduł I. Zespół i jego lider – ludzie kluczem do sukcesu (2 lipca 2025, środa)
Moduł II. Komunikacja – fundament pracy zespołowej (9 lipca 2025, środa)
Moduł III. Od motywacji do działania – jak budować zaangażowanie (16 lipca 2025, środa)
Kontekstem szkolenia będzie realizacja projektów i programów unijnych.
- Zajęcia odbywają się 'na żywo’, uczestnicy biorący udział w szkoleniu sami decydują, w jakim miejscu z niego skorzystają – w domu czy w miejscu swojego zatrudnienia. Szkolenia prowadzone są w formie interaktywnej. Podczas spotkania uczestnik widzi na ekranie swojego komputera prezentację multimedialną, będącą podstawą wykładu, oraz trenera, omawiającego ujęte w programie szkolenia zagadnienia. W trakcie szkolenia uczestnicy mogą na bieżąco, na czacie lub łącząc się przez kamerę, zadawać pytania i wyjaśniać wątpliwości.
- Szkolenie on-line realizujemy na platformie ClickMeeting. Do uczestnictwa w szkoleniu potrzebny jest komputer/tablet/smartfon z podłączeniem do internetu. Preferowaną przeglądarką do udziału w szkoleniu jest Google Chrome.
- Wykładu można słuchać korzystając z głośników wbudowanych w komputer, albo używając swoich słuchawek. Platforma nie wprowadza obowiązku korzystania ze słuchawek to uczestnik wybiera sposób słuchania wykładu.
- Na dzień przed szkoleniem każdy z uczestników otrzymuje dostęp do pokoju konferencyjnego online oraz materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej.
- Po zakończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzymuje certyfikat imienny potwierdzający udział w spotkaniu (wg preferencji – zeskanowany lub papierowy)
Program szkolenia
[Program szkolenia jest własnością intelektualną wykładowcy i przetwarzanie go dla celów komercyjnych bez wiedzy i zgody autora jest zabronione]
Rezultaty dla uczestników:
– zdobycie wiedzy o: specyfice zarządzania zespołem przy realizacji programów i projektów unijnych, podejściu procesowym, skutecznej komunikacji, narzędziach motywacji i uczeniu się organizacji, potencjałach i zagrożeniach sztucznej inteligencji w sektorze publicznym;
– wzmocnienie umiejętności w obszarze: zarządzania ludźmi, pracy zespołowej, komunikacji, wizualizacji, motywacji pracowników i automotywacji, wykorzystania narzędzi zarządczych, planowania, wyznaczania priorytetów, budowania nawyków, samodyscypliny;
– kreowanie podejścia do zarządzania ludźmi bazującego na: współpracy, transparentności i dialogu oraz uczeniu się jako naturalnej ścieżce rozwoju ludzi i zespołów.
Rezultaty dla organizacji:
Kierowniczki i Kierownicy zespołów zajmujących się środkami unijnymi zarówno w Instytucjach Zarządzających/Pośredniczących/Wdrażających jak i u Wnioskodawców/Beneficjentów to osoby szczególnie obciążone pracą i odpowiedzialnością. To właśnie oni muszą oprócz wiedzy merytorycznej rozwijać kompetencje w zakresie zarządzania i współpracy. Od nich zależy efektywne wykorzystanie pieniędzy unijnych oraz optymalne wykorzystanie potencjału zespołów, którymi kierują. Dzięki udziałowi pracowników w niniejszym szkoleniu organizacja lepiej wykorzysta potencjał swojej kadry zarządzającej oraz korzyści płynące z pracy zespołowej.
Formuła warsztatów szkoleniowych:
– Szkolenie będzie realizowane w formie interaktywnych warsztatów on-line, składa się z trzech modułów, realizowanych co tydzień.
– Grupa warsztatowa nie przekracza 14 osób.
– Każdy z modułów obejmuje 4 godziny szkoleniowe od 9.00 do 12.15, w sumie 12 godzin szkoleniowych.
– Uczestnicy szkolenia muszą być wyposażeni w mikrofony i kamery, aby efektywnie uczestniczyć w szkoleniu.
– Po każdym module istnieje możliwość indywidualnych konsultacji z trenerem.
– Uczestnicy otrzymają praktyczne materiały szkoleniowe – pomocne w codziennej pracy – skrypt.
Moduł I – Zespół i jego lider – ludzie kluczem do sukcesu
2 lipca 2025 r. (środa), 9.00 – 10.30 zajęcia; 10.30 – 10.45 przerwa; 10.45 – 12.15 zajęcia
– Zespół w administracji – struktura, zadania, relacje, etapy życia zespołu
– Lider, a menadżer – różne potencjały przywództwa
– AGILE, LEAN, SCRUM – zarządzanie zmianą w administracji
– Role zespołowe, predyspozycje, talenty – wpływ na pracę zespołową
– Zespołowe spotkania – efektywne wykorzystanie cennego czasu
– Nowy pracownik w zespole – sprawny onboarding i kontrakt
Moduł II – Komunikacja – fundament pracy zespołowej
9 lipca 2025 r. (środa), 9.00 – 10.30 zajęcia; 10.30 – 10.45 przerwa; 10.45 – 12.15 zajęcia
– Wystąpienia publiczne i story telling – warto rozmawiać w zespole
– Informacja zwrotna – FUKO i AIKIDO przydatne schematy komunikacji
– Wizualizacja narzędzie zarządzania – jak KAN-BAN może pomóc zespołowi
– Uczenie się pracowników, a uczenie się organizacji – tworzenie warunków do rozwoju
– Informacja zwrotna – podstawowe narzędzie w pracy zespołowej
– AI (sztuczna inteligencja) – potrzebne kompetencja, ryzyka, wyzwania i korzyści
Moduł III – Od motywacji do działania – jak budować zaangażowanie
16 lipca 2025 r. (środa), 9.00 – 10.30 zajęcia; 10.30 – 10.45 przerwa; 10.45 – 12.15 zajęcia
– Budowanie zaangażowania – zespół, organizacja, system
– Kij i marchewka – kiedy działa motywacja zewnętrzna
– Autonomia, mistrzostwo i cel – jak budować triadę motywacji wewnętrznej
– 12 trudnych pytań – motywacja do działania i wytrwałość
– Wszystko w moich rękach – samoświadomość, samorozwój, samodyscyplina
Koszt szkolenia
990 zł netto
Cena zawiera: uczestnictwo w szkoleniu, materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, certyfikat (wg preferencji – zeskanowany lub papierowy). Przy zgłoszeniu więcej niż jednej osoby istnieje możliwość negocjowania rabatów.
Formularz zgłoszenia do pobrania
Prosimy o pobranie i wypełnienie formularza zgłoszenia w pliku .doc lub .pdf i przesłanie na adres e-mail: szkolenia@euro-training.com.pl