Warsztaty praktyczne eNotices2 – Przygotowanie i publikacja ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej krok po kroku

Podstawowe informacje o szkoleniu

Terminy i miejsca szkoleń

13.06.2025, SZKOLENIE ON-LINE

Oferta szkolenia do pobrania

Cel szkolenia

Od 25 października 2023 r. Zamawiający do publikacji ogłoszeń w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej stosują formularze ustanowione rozporządzeniem wykonawczym Komisji (UE) 2019/1780 z dnia 23 września 2019 r., ustanawiającym standardowe formularze do publikacji ogłoszeń w dziedzinie zamówień publicznych i uchylające rozporządzenie wykonawcze (UE) 2015/1986 (e-formularze). Celem szkolenia jest praktyczne zapoznanie uczestników z terminologią stosowaną na gruncie regulacji unijnych. Uczestnicy uzyskają szczegółową wiedzę na temat eNotices2 w najnowszej wersji, jej funkcjonalnościach i technicznych możliwościach. W trakcie szkolenia wykładowca przejdzie przez proces przygotowania i przekazania ogłoszenia.

Forma szkolenia

Wstęp teoretyczny oraz część praktyczna prezentowana bezpośrednio na koncie eNotice2.

Forma oraz metody dydaktyczne dla osób uczestniczących w szkoleniu w formie ON-LINE:

  • Zajęcia odbywają się 'na żywo’, w małych kameralnych grupach, uczestnicy biorący udział w szkoleniu sami decydują, w jakim miejscu z niego skorzystają – w domu czy w miejscu swojego zatrudnienia.
  • Szkolenia prowadzone są w formie interaktywnej. Podczas spotkania uczestnik widzi na ekranie swojego komputera prezentację multimedialną, będącą podstawą wykładu, oraz trenera, omawiającego ujęte w programie szkolenia zagadnienia.
  • Przed szkoleniem istnieje możliwość przesłania pytań do wykładowcy.
  • W trakcie szkolenia uczestnicy mogą na bieżąco, na czacie, zadawać pytania i wyjaśniać wątpliwości.
  • Przed szkoleniem każdy z uczestników otrzymuje dostęp do pokoju konferencyjnego online.
  • Do uczestnictwa w szkoleniu potrzebny jest komputer/tablet/telefon z podłączeniem do internetu oraz słuchawki.
  • Zalecana jest przeglądarka Google Chrome.
  • Po zakończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzymuje certyfikat imienny potwierdzający udział w spotkaniu (wg preferencji – zeskanowany lub papierowy)
  • Harmonogram szkolenia:
    9.00 – 10.30 – szkolenie
    10.30 – 10.45 – przerwa
    10.45 – 12.30 – szkolenie
    12.30 – 13.00 – przerwa (30 minut)
    13.00 – 14.30 – szkolenie
    14.30 – 15.00 – sesja pytań


Wykładowca

członek Grupy Ekspertów Zainteresowanych Stron ds. Zamówień Publicznych przy Komisji Europejskiej. Ekspert ds. procedur o udzielenie zamówienia publicznego, zajmuje się również od wielu lat zamówieniami współfinansowanymi ze środków unijnych. Dzięki zdobytemu doświadczeniu praktycznemu posiada szeroką wiedzę nie tylko z zakresu przygotowania dokumentacji przetargowych oraz prowadzenia postępowań o udzielenie zamówienia ale również z zakresu finansowania projektów w ramach programów operacyjnych oraz z zakresu odpowiedzialności osób na kierowniczych stanowiskach w administracji publicznej. Członek komisji rewizyjnej Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych w Warszawie. Ekspert ds. zamówień publicznych w specjalności: doradca, wykładowca – certyfikat nadany w ramach projektu KIGNET – izbowy system wsparcia konkurencyjności polskich przedsiębiorców nadany według procedur ustalonych w podsieci KIGNET LEX – 2007, audytor/kontroler – Konsultant Audytu Projektów Europejskich.

Materiały szkoleniowe

Każdy z uczestników otrzyma skrypt z teoretycznym opracowaniem zagadnienia w wersji elektronicznej.

Program szkolenia

[Program szkolenia jest własnością intelektualną wykładowcy i przetwarzanie go dla celów komercyjnych bez wiedzy i zgody autora jest zabronione]

1. Regulacje prawne odnoszące się do ogłoszeń publikowanych w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej (DUUE).

2. Aspekty formalne dotyczące ogłoszeń publikowanych w DUUE.

3. Prawidłowe zastosowanie formularzy eNotices2 do publikacji ogłoszeń w Dz.U. UE od 25 października 2023 r. Konfiguracja formularzy, dane predefiniowane.

4. Jak prawidłowo zalogować się do platformy eNotices2. Ustawienia konta eNotices2.

5. Analiza terminologii którą posługuje się ustawodawca unijny. Informacje, jakie należy zamieścić w ogłoszeniu, wyjaśnienie stosowanych oznaczeń, co obejmują i jak je odczytywać, które pola są obligatoryjne, warunkowo obligatoryjne, obligatoryjne – gdy informacje istnieją, a które fakultatywne.

6. Tworzenie nowych ogłoszeń z wykorzystaniem platformy eNotices2 – warsztaty praktyczne.

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA – PREZENTOWANA BEZPOŚREDNIO NA KONCIE E-NOTICE2

7. Przygotowanie ogłoszenia na platformie eNotices2 krok po kroku.

8. Omówienie zakładek ogłoszenia „Moje ustawienia formularzy”, „Ustawienia formularzy”, „Domyślne wartości pól” i „Ustawienia głównego nabywcy”.

9. Jak przygotować się do publikacji ogłoszenia – analiza informacji zamieszczanych w poszczególnych zakładkach, czy są obowiązkowe, czy nie; jakie informacje powinny być wskazane w poszczególnych polach wraz z omówieniem najważniejszych instytucji wynikających z przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych.

10. Podsumowanie, pytania, dyskusja.

Koszt szkolenia

590 zł netto + VAT
(Cena ze stawką VAT „zwolnione” dla instytucji opłacających szkolenie w co najmniej 70% ze środków publicznych).
Cena zawiera: uczestnictwo w szkoleniu, materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, certyfikat (wg preferencji – zeskanowany lub papierowy). Przy zgłoszeniu więcej niż jednej osoby istnieje możliwość negocjowania rabatów.

Formularz zgłoszenia do pobrania

Prosimy o pobranie i wypełnienie formularza zgłoszenia w pliku .doc lub .pdf i przesłanie na adres e-mail: szkolenia@euro-training.com.pl

Formularz zgłoszenia online

Warsztaty praktyczne eNotices2 - Przygotowanie i publikacja ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej krok po kroku

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

Uczestniczka / Uczestnik 1

Uczestniczka / Uczestnik 2

Zgłaszający

Dane do wystawienia faktury VAT:

Proszę o przesłanie faktury w wersji elektronicznej na adres e-mail:

Warunki zgłoszenia na szkolenie

1. Przesłanie wypełnionego formularza jest zobowiązaniem do zapłaty za szkolenie.
2. Rezygnacja z udziału w szkoleniu może być dokonana najpóźniej na 7 dni przed datą szkolenia, wyłącznie w formie pisemnej. Rezygnacja w późniejszym terminie lub nieobecność na szkoleniu online nie zwalnia od zapłaty za szkolenie.
3. EURO-TRAINING zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia z przyczyn od siebie niezależnych i odstąpienia od realizacji szkolenia. EURO- TRAINING nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe z powodu odwołania szkolenia.